خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا 8 شهریور 1398

خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا 8 شهریور 1398

06:006600

آمادگی بیمه مرکزی برای حذف بیمه نامه کاغذی

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی با اشاره به حرکت به سوی ارائه بیمه نامه به صورت هوشمند و الکترونیکی می‌گوید بیمه مرکزی آمادگی دارد تا ظرف یکسال آینده بیمه‌نامه‌های کاغذی را حذف کند. بیمه مرکزی آمادگی دارد تا کاغذ مورد استفاده در رسید بیمه را با توجه به ایجاد کد یکتا حذف کند اما با توجه به اینکه هنوز اجرایی نشده به دلیل برخی موارد و عدم آمادگی سایر دستگاه‌ها است که کاغذ بیمه را به عنوان سند می‌شناسند.

وی تاکید کرد: حذف بیمه‌نامه کاغذی هنوز زمان خاصی ندارد، اما اعتقاد دارم در صورت مهیا شدن شرایط از سوی سایر دستگاه‌ها و آمادگی‌های لازم طرف یکسال آینده بیمه‌نامه‌های کاغذی حذف خواهند شد.

مشکل تأمین کاغذ کتاب های درسی 99 -1400 همچنان پابرجاست

مشکل کاغذ کتاب‌های درسی سال تحصیلی 99-1400 به طور کامل حل نشده است و همه در تلاش برای حل مشکل هستند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به اینکه اسفند سال گذشته مکاتبه برای تأمین ارز دولتی واردات کاغذ کتاب‌های درسی را شروع کردیم، گفت: زمان زیادی از این ماجرا می‌گذرد و نگرانی ما برطرف نشده است و قول مساعد برای حل مشکل از سوی سرپرست آموزش و پرورش و وزیر صمت برای تأمین ارز 4 هزار و 200 تومانی داده شد اما هنوز ابلاغیه حواله ارز حاصل نشده است.

حداکثر میزان کاغذ تولیدکنندگان داخلی سه هزار تن و نیاز ما 45 هزار تن است؛ از سوی دیگر برای جلد کتاب‌های درسی به نوعی مقوا احتیاج هست که در داخل قابلیت تولید ندارند. امیدواریم تلاش‌ها سریعتر به نتیجه برسد تا مبادا مهر 99 در چاپ و تامین کتاب‌های درسی با تأخیر مواجه شویم. در حال حاضر 4 ماه از زمان‌بندی تعیین شده عقب هستیم.

ادامه صادرات کاغذ بسته بندی تا سقف ۱۵ درصد

مهشید پورداد دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا با اشاره به جلسه‌ای که روز شنبه 2 شهریور ماه در وزارت صمت برگزار شد گفت:‌ موضوع جلسه درخواست تعدادی از واحدهای کارتن سازی برای ممانعت از صادرات کاغذ بود که طی گزارشات سندیکا مبنی بر وجود مازاد تولید در بخش کاغذ بسته بندی و توانایی تولید کاغذهای با کیفیت در داخل جهت صادرات با ادامه روند صادرات کاغذ با رعایت سقف صادراتی 15% از تولید و همکاری انجمن محترم ورق و کارتن موافقت شد.
البته این 15 درصد برای صادرات کاغذ فلوتینگ و تست لاینر است‌، ما صادرات کاغذ سفید و کرافت را آزاد خواهیم داشت.
البته دست صادرات در وضعیت فعلی بسته است،‌ مشکلات حمل و نقل‌ و کشتیرانی، مشکلات ارز،‌ برگشت ارز حاصل از صادرات و … محدودیت‌هایی ایجاد کرده است‌، ما قبل از تحریم،‌ به کشورهای اروپایی نیز کاغذ بسته‌بندی صادر می‌کردیم،‌ اما الان تنها به عراق‌، افغانستان،‌ ترکمنستان ،گرجستان صادرات داریم.

ممنوعیت استفاده از کاغذ در همایش ملی بیوتکنولوژی

استفاده از کاغذ در سومین همایش بین المللی و یازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی به عنوان همایش دوستدار محیط زیست ممنوع اعلام شد.
در کنار هر یونیت که شرکت‌کنندگان و پژوهشگران و دانشجویان مایل بودند، امکانات جستجو و ارسال الکترونیک مقالات و پوسترها به پست‌های الکترونیک کاربران وجود خواهد داشت و شرکت‌کنندگان در این همایش می‌توانند در بانک اطلاعاتی مقالات علاوه بر مطالعه و تورق مقالات و پوسترها امکان جستجو، مکاتبه با نویسنده را داشته باشند و قادر خواهند بود تا نسبت به ذخیره‌سازی مقالات و پوسترها جهت مطالعه ثانویه در وقت‌های استراحت یا پس از اتمام برنامه روزانه کنگره اقدام کنند.
سومین همایش بین‌المللی و یازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی، این همایش طی روزهای ۱۰ تا ۱۲ شهریور جاری در سالن همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود.

مشکل کاغذ دفترچه بیمه به کجا رسید

حال حاضر مراجعه به مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی بدون ارائه دفترچه بیمه امکان‌پذیر است، اما واحد‌های غیرملکی دولتی که زیرمجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند هنوز به سامانه ما متصل نشده‌اند که مذاکراتی با وزارت بهداشت آغاز شده تا کارسریع ترشود و به‌زودی نیازی به ارائه دفترچه برای خدمات درمانی در هیچ مرکزی نباشد.

قبوض برق دفتر مشق می‌شود

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توانیر گفت: از محل کاغذ صرفه جویی شده حذف قبوض برق، برای مهرماه امسال، دفتر مشق مورد نیاز یکصدهزار دانش آموز در مناطق محروم تامین می‌شود.
این طرح در برخی استان‌ها بصورت کامل اجرا شده است و اجرای کامل آن در استان‌های دیگر در دست انجام است. با حذف قبوض کاغذی برق، صرفه‌جویی قابل توجهی در مصرف کاغذ در کشور و همچنین نیروی انسانی توزیع کننده آن صورت می گیرد.

توزیع دفترچه‌های دانش‌آموزی با ارز ۴۲۰۰ تومانی

مدیر کل دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار گفت: ستاد تنظیم بازار شرایط توزیع دفترچه های دانش آموزی تولیدی با کاغذ وارداتی با ارز 4200 تومانی را مشخص کرد.
مسئولیت قیمت گذاری دفاتر دانش آموزی تولیدی با کاغذ وارداتی ارز ۴۲۰۰ تومانی بر عهده سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است. طبق پیش بینی‌های صورت گرفته سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان لازم است ضمن بازرسی موجودی احصاء شده، نسبت به قیمت‌گذاری برای محصولات تولید شده با ارز ۴۲۰۰ تومان اقدام کند. تولیدکنندگان نیز مکلف هستند نسبت به درج قیمت روی محصولات خود اقدام کنند.

دانلود خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا 8 شهریور 1398

دانلود خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا 8 شهریور 1398دانلود خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا 8 شهریور 1398

خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا 8 شهریور 1398

دانلود فایل PDF خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا

  • تاریخ انتشار: 8 شهریور 1398
  • حجم فایل: 1/57 مگابایت
  • تیم تحقیقات بازار گروه بازرگانی اِس اِی SA
منبع
مجله خبری و آموزشی بازرگانی اس ای SA

خانم مژده امامی
42 نوشته
فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی و مدیر بازرگانی گروه بازرگانی اس ای SA. متخصص فروش و بازاریابی و علاقه مند به آموزش، تولید محتوا و سئو. مفتخریم که بیش از سه سال با ایشان همراه و همفکر هستیم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند