خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا 25 مهر 1398

خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا 25 مهر 1398

04:117960

با کاهش قیمت کاغذ، کاغذ شرایط بهتری پیدا کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد مبنی بر کمبود کاغذ در کشور بیان کرد که کاغذ در حال حاضر شرایط بهتری دارد، قیمت کاغذ پایین امده و تعداد زیادی کاغذ در کشور موجود می باشد.

کاهش 30 درصدی قیمت کاغذ و مقوا

رییس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا با بیان اینکه مشکلات کاغذ و مقوا برطرف شده است و کاهش قیمت باعث شده بازار به ثبات برسد. وی ادامه داد رقابت و عرضه و تقاضا همیشه موجب پایین امدن قیمت کالاها در بازار می شود، اگر بخواهیم با حاشیه سازی قیمت را پایین نگه داریم در قیمت ها تاثیری زیاد ندارد و همکاری بینن واردکنندگان کاغذ و مقوا و وزارت صنعت، معدن و تجارت نتیجه خوبی برای مصرف کننده های نهایی در پی داشته و باعث رضایت مندی آنها شده است.

قبض کاغذی گاز هم حذف می شود

طرح حذف قبوض کاغذی اقدامی در راستای کاهش هزینه ها و ارتقای کیفیت ارایه خدمات به مشترکان و کاهش مراجعات مردمی است و همچنین باعث حفظ جنگل ها و منابع طبیعی از دیگر مزایای اجرای این طرح می باشد.
در صورت فراهم شدن همه شرایط از پایان آذرماه قبوض کاغذی برای مشترکان گاز صادر نخواهد شد و مشترکان برای دریافت اطلاعات صورتحساب گاز می توانند صورت الکترونیکی اقدام کنند.

کارت خوان ها در ایران چقدر کاغذ مصرف می‌کند

این روزها تمام فروشگاه ها مجهز به دستگاه های کارت خوان یا به اصطلاح پوزهای بانکی هستند هرکارتی که کشیده می شود هم هزینه بالایی دارد و هم با این کار محیط زیست را نابود می کند. برای جلوگیری از این مشکلات راه حل هایی داده شده که در روزهای آتی برای حذف کارت خوان ها اقداماتی صورت می گیرد.

تأمین کاغذ پنج هزار نشریه دانشجویی

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر حمایت از نشریات دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزشی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا کاغذ مورد نیاز این نشریات را همانند سایر نشریات کشور تامین کنند. اهمیت و نقش نشریات دانشجویی در بارور کردن عرصه تفکر و گفت و گو و نیز طرح مسائل و موضوعات مختلف در فضای دانشگاه‌ها و آموزش عالی خواسته بود تا تدابیری برای حمایت از این نشریات اتخاذ شود.

سیر نزولی قیمت کاغذ در بازار ایران و رقابتی شدن قیمت ها

دبیر اتحادیه کاغذ و مقوای تهران با ابراز خرسندی نسبت به قیمت ارز ابراز داشت خوشبختانه در حال حاضر با کنترل قیمت ارز، وضعیت کاغذ هم به ثبات نسبی رسیده است و سبب شده قیمت کاغذ و مقوا سیر نزولی داشته باشد.
احمد شریفان، هم چنین اظهار داشت: خوشبختانه در حال حاضر با کنترل قیمت ارز مواجه هستیم و وضعیت کاغذ هم به ثبات خوبی رسیده است. امید است با توجه به ترخیص سفارشات جدید با کاهش قیمت کاغذ مواجه شویم. وی خروج دولت از واردات و کنترل قیمت کاغذ را دلیل دوم کاهش قیمت ها دانست و گفت در حال حاضر قیمت‌ها سیر معکوس گرفته است؛ به شکلی که کاغذ 100*70 بندی ۳۹۰ هزار تومان به فروش می رسد. وی اظهار کرد شرایط بازار رقابتی شده و از انحصار کاغذ از دولت خارج گردیده است و قیمت کاغذ A4 به کمترین قیمت خود در سال 1398 یعنی بسته ای 32 هزار تومان کاهش پیدا کرده است.

دانلود خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا 25 مهر 1398

دانلود خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا 25 مهر 1398دانلود خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا 25 مهر 1398

خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا 25 مهر 1398

دانلود فایل PDF خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا

  • تاریخ انتشار: 25 مهر 1398
  • حجم فایل: 1 مگابایت
  • تیم تحقیقات بازار گروه بازرگانی اِس اِی SA
منبع
مجله خبری و آموزشی بازرگانی اس ای SA

خانم مژده امامی
42 نوشته
فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی و مدیر بازرگانی گروه بازرگانی اس ای SA. متخصص فروش و بازاریابی و علاقه مند به آموزش، تولید محتوا و سئو. مفتخریم که بیش از سه سال با ایشان همراه و همفکر هستیم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند