خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا 20 دی 1398

خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا 20 دی 1398

04:419170

ثبات نسبی قیمت ها در بازار کاغذ موجب کاهش قیمت کاغذ A4 به ۳۰ هزار تومان شد

مدیر مسئول نشر تایماز در خصوص قیمت کاغذ با کارشناسان ما بیان کرد، قیمت کاغذ نسبت به شش ماه گذشته بسیار کاهش یافته است. آخرین مرتبه قیمت کاغذ 70*100 را بندی ۴۱۰ هزار تومان خریده بودم اما الان با قیمت کمتری همین کاغذ را تهیه می‌کنم. با توجه به اتفاقات اخیر در کشور و عدم تغییر قیمت کاغذ می توان از ثبات نسبی قیمت کاغذ تا پایان سال خبر داد.
مدیر مسئول انتشارات تایماز بیان کرد در حال حاضر قیمت هر بسته کاغذ A4 حدود 30 هزار تومان می باشد در حالی که در چند ماه گذشته قیمت آن به 50 الی 60 هزار تومان رسیده بود. و در حال حاضر می توان کاغذ را به هر میزانی که لازم داشته باشیم از فروشنده های معتبر کاغذ و مقوا تهیه کرد.

قیمت هر بند کاغذ تحریر در بازار آزاد به ۲۷۷ هزار تومان رسیده است

به گفته برخی کارشناسان کاهش قیمت کاغذ به گونه ای پیش رفته که قیمت ها از قیمت تمام شده برای واردات کاغذ بیشتر کاهش یافته است. چرا که قیمت جهانی کاغذ پارتی 800 دلار است و با احتساب هزینه های حمل و نقل و … واردکنندگان در حال حاضر کاغذ را بدون سود و یا با حداقل سود به فروش می رسانند.
یکی از مهم ترین دلایل افت قیمت کاغذ در بازار، زیاد بودن عرضه کاغذ می باشد. موضوعی که واردکنندگان را بر آن داشته تا به صورت غیر قانونی از ورود محموله های خود به بازار یا کشور ممانعت کنند تا با کاهش کاغذ بتوانند قیمت کاغذ را افزایش دهند.
برخی از کارشناسان نیز بر این باورند که ورود محموله های دولتی کاغذ به بازار موجب سقوط قیمت کاغذ گردیده است. به نحوی که در سه ماهه گذشته قیمت هر بند کاغذ تحریر از بندی 500 هزار تومان به 277 هزار تومان رسیده است.

اختصاص سهمیه کاغذ و یارانه کاغذ برای حمایت از نشریات دانشجویی

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از پیگیری دریافت سهمیه کاغذ و یارانه برای حمایت از نشریات دانشجویی خبر داد.
مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت جهت تقویت انجمن های علمی دانشجویی همراه با تلاش و برنامه ریزی برای تهیه مبانی نظری بر اساس تجربیات موفق بین المللی و بازنگری در ساختار سازمانی و نقشه راه انجمن های علمی و تدوین نظام ارزیابی موثر برای رسیدن به نسل دوم انجمن های علمی دانشجویی هستیم. وی تأکید کرد باید بیش از یش بر مشارکت دانشجویان در تشکل ها و کانون های دانشجویی تلاش کرد.
وی از پیگیری دریافت سهمیه کاغذ و یارانه برای حمایت از نشریات دانشجویی خبر داد.

کاهش قیمت مقوا موجب تسهیل کار صحافان گردیده است


رئیس اتحادیه صحافان تهران از کاهش قیمت مقوا به ویژه مقوای گلاسه در ماه های اخیر خبر داد و گفت کاهش قیمت مقوا و رفع موانع کاری سبب کمک به صحافان شده است.
وی افزود در این زمینه قیمت مقوای گلاسه که سال گذشته همین موقع تا کیلویی ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان رسیده بود اکنون به ۱۱ تا ۱۵ هزار تومان به تناسب کیفیت، تقلیل پیدا کرده است. وی افزود قیمت ها در حال حاضر منطقی تر شده هر چند نسبت به گذشته هنوز بالا است و تهیه کاغذ و مقوا برای فعالان صحافی با این قیمت‌ها کار آسانی نیست. همچنین فعالان این حوزه به شدت به دنبال ثبات قیمت مقوا و کاغذ می باشند. وی افزود حباب کاغذ اکنون ترکیده است و آینده خوبی را برای قیمت کاغذ و مقوا می توان متصور بود.

دانلود خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا 20 دی 1398

دانلود خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا 20 دی 1398دانلود خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا 20 دی 1398

خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا 20 دی 1398

دانلود فایل PDF خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا

  • تاریخ انتشار: 20 دی 1398
  • حجم فایل: 1/43 مگابایت
  • تیم تحقیقات بازار گروه بازرگانی اِس اِی SA

خانم مژده امامی
42 نوشته
فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی و مدیر بازرگانی گروه بازرگانی اس ای SA. متخصص فروش و بازاریابی و علاقه مند به آموزش، تولید محتوا و سئو. مفتخریم که بیش از سه سال با ایشان همراه و همفکر هستیم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند