خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا 16 خرداد 1399

خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا 16 خرداد 1399

04:007440

افزایش ظرفیت 25 تنی تولید کارخانه بازیافت کاغذ مشهد

مهدی یعقوبی طی بازدید از کارخانه بازیافت کاغذ مشهد ابراز کرد یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از هدر رفت ارز و کمبود مواد اولیه چوبی؛ بازیافت کاغذ می باشد. وی بیان کرد با کمک و سرمایه گذاری بخش خصوصی، اعتباری بالغ بر 12 میلیارد تومان جهت احداث و راه اندازی خط بازیافت کاغذ با ظرفیت 25 تن در روز فراهم گردیده است و تا نیمه نخست امسال به بهره برداری می رسد.
معاون خدمات شهری شهرداری اشاره کرد راه اندازی این خط، ظرفیت تولید کاغذ استان را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد. وی ظرفیت تولید این کارخانه را در حال حاظر 15 تن نیز اعلام کرد که با راه اندازی فاز 2 به 25 تن در روز می رسد.

واحد صنعتی کاغذ زاگرس در سال 1399 افتتاح می شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با اشاره به پیشرفت فیزیکی 78 درصدی پروژه ابراز امیدواری کرد به زودی با نصب تجهیزات و ماشین آلات شاهد بهره برداری از این مجتمع تولید کاغذ خواهیم بود. راه اندازی کارخانه کاغذ سازی زاگرس زمینه اشتغال 350 نفر را به صورت مستقیم فراهم خواهد نمود.
وی اشاره کرد دستگاه های استفاده شده در این کارخانه بر اساس تکنولوژی روز دنیا می باشد و با بهره برداری از این کارخانه می توان سالانه 80 هزار تن انواع کاغذ، کرافت، لاینر، تست لاینر، تحریر و کاغذ A4 تولید کرد.

کاغذ داخلی افزایش قیمت نداشته است

دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا از عدم افزایش قیمت کاغذ و مقوا داخل کشور خبر داد و گفت خوشبختانه افزایش قیمتی در زمینه کاغذ داخلی نداشته ایم. وی اشاره کرد از ابتدای سال تا کنون تولید کاغذ بسته بندی مناسب بوده ولی در حوزه چاپ و تحریر تا کنون تولیدی نداشته ایم. با توجه به کمبود و مشکلات در تولید کاغذ از طریق وزارت صمت خواستار تسریع در تأمین مواد اولیه و تخصیص ارز به صنعت کاغذ شدیم.

ارز دولتی و نیمایی در اختیار وارد کننده کاغذ قرار نمی گیرد


با گذشت ماه ها همچنان ارز نیمایی به کاغذ اختصاص پیدا نمی کند و خبری از تخصیص ارز دولتی حدود 80 میلیون یورو برای کاغذ وجود ندارد. این شرایط سبب شده تا واردکنندگاه کاغذ و مقوا به صورت قطره چکانی محصولات خود را عرضه نمایند. درنتیجه کمبود عرضه سبب افزایش قیمت کاغذ تحریر و چاپ گردیده است.
در هفته های اخیر قیمت هر بند کاغذ تحریر و چاپ حدود 50 تا 70 هزار تومان افزایش یافته است. کارشناسان بازار پیش بینی کرده اند به محض تخصیص ارز نیمایی، قیمت ها کاهش می یابد.

دانلود خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا 16 خرداد 1399

دانلود خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا 16 خرداد 1399دانلود خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا 16 خرداد 1399

خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا 8 شهریور 1398

دانلود فایل PDF خبرنامه الکترونیکی کاغذ و مقوا

  • تاریخ انتشار: 16 خرداد 1399
  • حجم فایل: 0/98 مگابایت
  • تیم تحقیقات بازار گروه بازرگانی اِس اِی SA

خانم مژده امامی
42 نوشته
فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی و مدیر بازرگانی گروه بازرگانی اس ای SA. متخصص فروش و بازاریابی و علاقه مند به آموزش، تولید محتوا و سئو. مفتخریم که بیش از سه سال با ایشان همراه و همفکر هستیم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند