چگونه از خم شدن و هلال شدن کاغذ کپی یا پرینت جلوگیری کنیم

چگونه از خم شدن و هلال شدن کاغذ کپی یا پرینت جلوگیری کنیم

07:001.1K0

چگونه از خم شدن و هلال شدن کاغذ کپی یا پرینت جلوگیری کنیم

خم شدن و هلال شدن کاغذ چیست ؟

خم شدن یا هلال شدن کاغذ پس از خروج از دستگاه کپی یا پرینتر و تغییر شکل آن به حالت موجی پدید می آید.

چه چیزی سبب تا خوردن و هلال شدن کاغذ می شود ؟

دلایل مختلفی وجود دارد که هلال و موجی شدن کاغذ رخ دهد. این دلایل شامل کیفیت پایین کاغذ تولید شده، رطوبت محیط و فیوزر دستگاه می باشد. در زیر سه دلیل وجود دارد که نشان دهنده خمیدگی و هلالی شدن کاغذ می باشد. راه حل های ذیل جهت کاهش هلال شدن کاغذ در دستگاه کپی و پرینت توصیه می شود.

فروش ویژه کاغذ

کیفیت کاغذ

کیفیت کاغذ یکی از مهم ترین فاکتورهای تعیین کننده کاغذ خوب می باشد. عوامل موثر بر کیفیت کاغذ عبارتند از: سختی، صاف بودن کاغذ، اصطکاک، بافت، تخلخل، ضخامت و شفافیت. وزن و گرماژ استاندارد برای کاغذ کپی 80 گرم بر متر مربع می باشد.

انبار و محل نگهداری کاغذ

کاغذ بایستی در یک محل خشک و خنک نگه داشته شود تا از رسیدن رطوبت به آن قبل از رسیدن رطوبت جلوگیری شود. کاغذ به صورت ذاتی متمایل به جذب رطوبت است. قرار گیری کاغذ در یک محل برای دوره زمانی طولانی ممکن است سبب هلال شدن و خم شدن کاغذ گردد. بر همین اساس توصیه می گردد قبل از کپی یا پرینت به صورت برعکس یا چرخش 180 درجه ای در دستگاه کپی یا پرینت قرار بگیرد.

کاغذها قبل از قرار گیری در دستگاه بایستی از هم جدا گردند و بین آن ها هوا رد و بدل گردد. اغلب کاغذها به هم چسبیده هستند و سبب بروز مشکلاتی هنگام کپی و پرینت می گردند.

مرغوب ترین کاغذ A4
چگونه از خم شدن و هلال شدن کاغذ کپی یا پرینت جلوگیری کنیم

فیوزر یا فیوزینگ

یکی از دلایل هلالی شدن و پیچ دار شدن کاغذ حرارت و گرما می باشد. اگر فیوزر یا فیوزینگ دستگاه کپی یا پرینتر شما هنگام چاپ بر روی کاغذ بیش از حد گرم باشد سبب هلالی شدن و پیچ دار شدن کاغذ می گردد.

اگر دستگاه پرینتر شما قدیمی می باشد یا زمان زیادی از آخرین سرویس آن می گذرد توصیه می شود آن را سرویس نمایید. گرم بودن بیش از حد فیوزر یا فیوزینگ سبب خمیدگی یا هلالی شدن کاغذ می گردد. کاهش درجه حرارت سبب کاهش رطوبت و هلالی شدن کاغذ می گردد.

درباره ما

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت مقوا و کاغذ با کارشناسان ما در تماس باشید.

دوستان و مشتریان گرامی می توانند جهت اطلاع از قیمت روز کاغذ A4 برند SA ، قیمت مقوا پشت طوسی ، مقوا ایندربرد و مقوا فابریانو با کارشناسان گروه بازرگانی اس ای SA در ارتباط باشند. همچنین امکان خرید اینترنتی کاغذ A4 در سایت مهیا گردیده است. لطفاً قبل از ثبت سفارش و خرید عمده کاغذ A4 اطلاعات تکمیلی را از طریق لیست قیمت کاغذ A4 درون سایت و کارشناسان فروش کسب نمایید.

لیست قیمت کاغذ SA
لیست قیمت مقوا
منبع
مجله خبری و آموزشی بازرگانی اس ای SA

خانم ندا غلامزاده
32 نوشته
فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع چوب و فرآیندهای سلولزی و کارشناس فنی و مهندسی گروه بازرگانی اس ای SA. مسلط به پژوهش و تحقیق و توسعه پیرامون فرآیند های سلولزی (کاغذ و مقوا). مفتخریم که بیش از دو سال با ایشان همراه هستیم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند