5 ویژگی کاغذ خوب و مرغوب

07:00672
5 ویژگی کاغذ خوب و مرغوب

5 ویژگی کاغذ خوب و مرغوب چیست ؟

امروزه با توجه به شرایط ترخیص کاغذ و مشکلات ناشی از کمبود آن در بازار شاهد پیدایش برندهای مختلف با قیمت های متنوع می باشیم. اما سوأل این است که آیا می توان به کاغذ های جدید اعتماد داشت و از آن در دستگاه های خود استفاده کرد ؟ در این مقاله به شما آموزش می دهیم که یک کاغذ مرغوب و خوب بایستی چه ویژگی هایی داشته باشد. حتی ممکن است ارزان ترین کاغذ ها در گروه بهترین کاغذها قرار بگیرد. پس توجه شما را به خواندن این مقاله جلب می کنیم.

مطالعه بیشتر: کاغذ

مطالعه بیشتر: سایز و اندازه کاغذ

5 ویژگی کاغذ خوب و مرغوب

خصوصیات ماده سازنده کاغذ

خصوصیات ماده سازنده کاغذ شامل ویژگی های ظاهری کاغذ نظیر؛ مقاومت، وزن، چگالی، ابعاد و کلیه ی مشخصات ظاهری دیگر کاغذ می شود. به عنوان مثال بهترین کاغذ A4 دارای سایز 29/7 * 21 سانتی متر و گرماژ 80 گرم می باشد که سایز و وزن استاندارد می باشند.

ویژگی های سطح کاغذ

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های کاغذ که سبب ارتقاء کیفیت و رتبه کاغذ می شود، ویژگی های مربوط به سطح کاغذ می باشد. منظور از سطح کاغذ مشخصاتی مانند صاف و یکدست بودن کاغذ می باشد. امروزه شاهد این موضوع هستیم که کاغذهای بی کیفیت با سطح غیر یکنواخت با قیمت ارزان در بازار عرضه می گردند. غیر یکنواختی یکی از ویژگی های کاغذ نامرغوب است که امکان نوشتن هر نوشت افزار بر روی آن بسیار مشکل است.

بهترین کاغذ

مطالعه بیشتر: لیست قیمت کاغذ A4

مطالعه بیشتر: لیست قیمت کاغذ A5

ویژگی های بصری

یکی دیگر از ویژگی های کاغذ مرغوب و خوب ویژگی بصری کاغذ می باشد. این ویژگی شامل رنگ، شفافیت، ماتی و براقی کاغذها می شود. با توجه به کاربرد مختلف کاغذ ها، ویژگی بصری یکی از موارد بسیار مهم هنگام تحقیق و بررسی برای خرید کاغذ می باشد.

مقاومت در برابر سوراخ شدن

با توجه به مصرف کاغذ در سازمان ها و شرکت ها و نیاز به بایگانی، کاغذها بایستی دارای مقاومت مناسبی در برابر سوراخ شدگی یا پانچ شدن، باشند. به عبارتی کاغذ نباید خیلی مقاوم یا غیر مقاوم باشد.

لیست قیمت کاغذ A4 برند اس ای SA

مطالعه بیشتر: کاغذ تحریر

مطالعه بیشتر: کاغذ کرافت یا کاهی

پایداری در برابر خم شدن

معیار مشخصی برای تشخیص پایداری کاغذ در برابر تا یا خم شدن وجود ندارد؛ اما در واقع این ویژگی را با عدد نمی توان مقیاس و اندازه گیری نمود، در حقیقت یک کاغذ را بارها و بارها به سمت داخل و خارج تا می کنند تا پایداری آن را در برابر خم و تا شدن به دست آورند.

به طور کلی با دانستن این ویژگی ها می توان کاغذ مرغوب و نامرغوب را به راحتی از هم تشخیص داد.

گروه بازرگانی اس ای SA جهت رعایت اصل مشتری مداری و احترام به مشتری اقدام به ارائه قیمت شفاف کاغذ و مقوا می نماید. جهت ثبت سفارش و خرید کاغذ و مقوا می توانید از طریق تکمیل مراحل ثبت سفارش تلفنی و خرید اینترنتی اقدام نمایید.

مطالعه بیشتر: کاغذ روزنامه و LWC

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت کاغذ A4 و قیمت کاغذ A5 با کارشناسان ما در تماس باشید.

لیست قیمت کاغذ SA
لیست قیمت مقوا
منبع
مجله خبری و آموزشی بازرگانی اس ای SA

خانم مژده امامی
31 نوشته
فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی و مدیر بازرگانی گروه بازرگانی اس ای SA. متخصص فروش و بازاریابی و علاقه مند به آموزش، تولید محتوا و سئو. مفتخریم که بیش از سه سال با ایشان همراه و همفکر هستیم.

2 Comments

 1. Avatar
  پویان

  من توی دفتر خودم بیشتر از کاغذ کپی مکس استفاده می کنم، البته برای پرینتر بعضی مدلاش مناسب نیست اما خب خوب جواب داده تا الان.

   1. خانم مژده امامی
    خانم مژده امامی

    با سلام و احترام. پیرو نظر دوستمان پیشنهاد می کنیم هر گونه کاغذ کپی مکس را تهیه نفرمایید و قبل از آن با کارشناسان مربوطه صحبت نمایید. کارشناسان گروه بازرگانی اس ای آماده پاسخگویی به سوألات شما را دارند.

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند