کاغذ گراف

کاغذ گراف

08:005.0K0

تعریف کاغذ گراف

کاغذ گراف Graph Paper نوعی کاغذ است که برای نوشتن و کشیدن طرح مورد استفاده قرار می گیرد. کاغذ گراف از خطوط عمودی و افقی ساخته شده که نتیجه برخورد آن ها ایجاد مربع های کوچک می باشد.

کاغذ گراف که کاغذ رسم نیز نامیده می شود، نوعی کاغذ است که خطوط ظریف به شکل یک شبکه منظم بر روی آن چاپ شده است؛ به طور دقیق تر میتوان گفت کاغذ گراف، مختصات یک نوع کاغذ نوشتاری چاپ شده است که سطح این کاغذ را خطوط دقیقی به شکل مشبک تشکیل داده است. کاغذ گراف به صورت تکی و ورق های مجزا و یا به صورت صحافی شده در یک دفترچه یا دفتری موجود است. کاغذ گراف اولین بار در سال 1794 توسط دکتر باکستن منتشر شد.

این خطوط منظم اغلب به عنوان راهنمایی برای توابع و اشکال ریاضی، اشکال مهندسی و داده های تجربی و آزمایشی و یا برای ترسیم نمودارها و گراف های دو بعدی استفاده می شود. از این نوع کاغذ معمولاً و به طور عمده برای ترسیم های آموزشی ریاضی و مهندسی و همچنین در یادداشت های آزمایشگاهی استفاده می شود.

فروش ویژه کاغذ

مطالعه بیشتر: سایز و اندازه کاغذ

کاغذ گراف

کاربرد های کاغذ گراف

از کاغذ گراف برای طراحی در مقیاس های مختلف به جای اندازه گیری هر خط با خط کش استفاده می شود. خطوط و مربع های موجود بر روی کاغذ گراف به نوعی راهنما برای طراحی دقیق تر می باشد. کاغذ گراف برای اندازه گیری های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد، به عنوان مثال طول هر مربع می تواند به سانتی متر و اینچ نمایش داده شود.

برای مثال هر چیزی که از سیستم کارتزین استفاده می کند، می تواند از کاغذ گراف استفاده نماید. زیرا سیستم کارتزین اساساً به صورت یک شبکه است. این سبب می شود کاغذ گراف برای یادداشت نمودن مباحث مرتبط ریاضیاتی مانند فرمول ها، داده ها و نمودارها مناسب باشد.

کاربردهای دیگر کاغذ گراف

شما می توانید از کاغذ گراف به عنوان یک خط کش دو بعدی استفاده کنید. به جای قرار دادن خط کش بر روی جسم شما می توانید جسم را بر روی کاغذ گراف قرار دهید.

شما می توانید از کاغذ گراف برای انجام محاسبات چند رقمی استفاده نمایید. اعداد چند رقمی در فضای کوچک می تواند سبب گیج شدن هنگام جمع، تفریق، ضرب و تقسیم و … گردند. اما کاغذ گراف می تواند سبب تراز و منظم شدن این اعداد گردد.

کاغذ گراف می تواند به عنوان ابزاری برای نوشتن و کمک به کودکان استفاده کنید. به عنوان مثال برای آموزش حروف لاتین می توان از سه خط یا دو خط در هر ردیف استفاده نمود. هم چنین از کاغذ گراف برای ایجاد جدول کلمات می توان استفاده نمود.

پالپ کاغذ
خرید اینترنتی کاغذ سل پرینت
خرید اینترنتی کاغذ کپی مکس
خرید اینترنتی کاغذ دبل آ

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت کاغذ کرافت و قیمت کاغذ کاهی با کارشناسان ما در تماس باشید.

دوستان و مشتریان گرامی می توانند جهت اطلاع از قیمت روز کاغذ A4 برند SA ، قیمت مقوا پشت طوسی ، مقوا ایندربرد و مقوا فابریانو با کارشناسان گروه بازرگانی اس ای SA در ارتباط باشند. همچنین امکان خرید اینترنتی کاغذ A4 در سایت مهیا گردیده است. لطفاً قبل از ثبت سفارش و خرید عمده کاغذ A4 اطلاعات تکمیلی را از طریق لیست قیمت کاغذ A4 درون سایت و کارشناسان فروش کسب نمایید.

لیست قیمت کاغذ SA
لیست قیمت مقوا
منبع
مجله خبری و آموزشی بازرگانی اس ای SA

خانم مژده امامی
42 نوشته
فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی و مدیر بازرگانی گروه بازرگانی اس ای SA. متخصص فروش و بازاریابی و علاقه مند به آموزش، تولید محتوا و سئو. مفتخریم که بیش از سه سال با ایشان همراه و همفکر هستیم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند