کاغذ کالک و خصوصیات کاغذ کالک

کاغذ کالک و خصوصیات کاغذ کالک

10:387.5K0

کاغذ کالک دارای تاری کم و کدری می باشد، به گونه ای که یک طرف آن مات و طرف دیگر آن کمی براق است و قابلیت عبور نور را دارد. کاغذ کالک به کاغذ ترسیم یا تریسینگ معروف است زیرا می توان روی آن ترسیم انجام داد. کاغذهای کالک نوعی کاغذ نرم و ضد چربی می باشند و به اندازه کافی نور را از خود عبور می دهند، که برای طرح برداشتن و نیز کپی کردن، کاغذ بسیار مناسبی است.

پخش انواع مقوا

کاغذ کالک

کاغذ کالک مهم ترین کاغذ مورد استفاده در نقشه کشی مهندسی به حساب می آید و مهندسین از این کاغذ برای آرشیو کردن مطالب خود استفاده میکنند. کاغذ کالک ابتدا برای مهندسین طراحی و آرشیتکت ها تولید شد تا بتوانند طرح های خود را با این کاغذ ترسیم و کپی کنند؛ اما بعدها این کاغذ مورد استفاده های دیگری قرار گرفت، که استفاده اصلی این کاغذ که برای طراحی و کپی بود با پیشرفت های تکنولوزی و دیجیتالی کمتر مورد استفاده قرار گرفت.

کاغذ کالک معمولا از خمیر کاغذ سولفات تولید می شود، به طوی که فیبرهای کاغذ را تا مرحله هیدرولیز شده می زنند و این کار با ضربه زدن طولانی انجام می گیرد. کاغذ کالک ممکن است کتد شده یا کتد نشده باشد؛ کاغذ کالک طبیعی برای چاپ لیزری معمولا کتد نشده است؛ سایز بندی کاغذ کالک تعیین میکند که این کاغذ برای کدام دستگاه، پرینترهای لیزری، جوهرافشان و یا افست مناسب است. کاغذ کالک قابل بازیافت می باشد و نیز در ساخت این کاغذ می توان تا 30% از الیاف بازیافتی استفاده کرد. کاغذ کالک به صورت وزنی، برگی و رولی در بازار عرضه می گردد. کاغذ کالک محصول کشور آلمان می باشد و در بسته های 500 عددی عرضه می شود، قیمت کاغذ کالک بسیار مناسب است.

کاغذ کالک

مطالعه بیشتر: کاغذ

مطالعه بیشتر: مقوا

خصوصیات کاغذ کالک

سطح کاغذ کالک، صاف می باشد، این کاغذ زمان مصرف ندارد و کاملا قابل بازیافت است. گرماژ کاغذ کالک معمولا در گرماژهای بالاتر از 60 تهیه می شود، و این کاغذ بدون اسید است. استحکام کاغذ کالک خیلی بالا است و از کاغذهای پوستی که نوعی دیگر کاغذ مهندسی می باشد، خیلی بیشتر است، این کاغذ، کاغذی نرم و نیز بدون چربی می باشد. خصوصیت دیگر کاغذ کالک این است که اشتباهات ترسیمی مرکبی را میتوان با کشیدن تیغ، به راحتی از روی کاغذ تراشیده و پاک کرد.

خصوصیات کاغذ کالک
کاغذ کالک و خصوصیات کاغذ کالک

کاربردهای کاغذ کالک

هنگامی که کاغذ کالک را روی عکسی قرار دهیم، عکس زیرین به وضوح قابل دیده شدن است و کپی کردن عکس به راحتی انجام میگیرد؛ در نتیجه استفاده از این کاغذ برای کشیدن نقشی بسیار مناسب است.

کاغذ کالک در در روشهای چاپ سنتی مانند افست، سیلک و لترپرس استفاده میشود و همچنین در چاپ های لیزری و جوهرافشان کاربرد دارد.

کاغذ کالک در نورپردازی سینما و عکاسی کاربرد دارد.

کاربردهای دیگر کاغذ کالک، برای جلا زدن، لمینت، تهیه مهر، پانچ و طراحی به وسیله جوهر و مداد می باشد؛ همچنین میتوان استفاده های دیگر کاغذ کالک را در پاکت، نامه گذاری، تراکت، کاور آلبوم، کارت ویزیت، کارت دعوت، کارت بازی، پوسترها و اوریگامی نام برد.

کاغذ کالک و خصوصیات کاغذ کالک

چسب کاغذ کالک

چسب کالک از فیلم کاغذ الگویی و یا کاغذ محو ساخته می شود، و در کارهایی مانند نقشه کشی و برای چسباندن روی برگه چک استفاده می شود. چسب کالک، چسب نامرئی نیز نامیده می شود، و قدرت چسبندگی بسیار بالایی دارد و کاملا مات و بی رنگ می باشد؛ کاربرد چسب کالک در معماری بر روی کاغذ های کالک می باشد؛ همچنین برای چسباندن پارگی کاغذ و نیز تاتیل های چاپی روی کاغذ کالک از چسب کالک استفاده می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت مقوا و کاغذ با کارشناسان ما در تماس باشید.

دوستان و مشتریان گرامی می توانند جهت اطلاع از قیمت روز کاغذ A4 برند SA ، قیمت مقوا پشت طوسی ، مقوا ایندربرد و مقوا فابریانو با کارشناسان گروه بازرگانی اس ای SA در ارتباط باشند. همچنین امکان خرید اینترنتی کاغذ A4 در سایت مهیا گردیده است. لطفاً قبل از ثبت سفارش و خرید عمده کاغذ A4 اطلاعات تکمیلی را از طریق لیست قیمت کاغذ A4 درون سایت و کارشناسان فروش کسب نمایید.

لیست قیمت کاغذ SA
لیست قیمت مقوا
منبع
مجله خبری و آموزشی بازرگانی اس ای SA

حسین عبدالهی
18 نوشته
دانشجوی رشته مدیریت و توانمند در زمینه تولید محتوای وبسایت و صفحات مجازی. تسلط به مفاهیم سئو و شناسایی نقاط قوت و ضعف سازمان از ویژگی های ایشان می باشد. مفتخریم که بیش از یک سال با ایشان همراه و همفکر هستیم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند