کاغذ بالکی یا کاغذ کتاب

کاغذ بالکی یا کاغذ کتاب

05:001.4K0

کاغذ بالکی یا کاغذ کتاب چیست ؟

کاغذ کتاب یا کاغذ بالکی، نوع دیگری از کاغذ می باشد که در صنعت چاپ کتاب مورد استفاده قرار می گیرد و نسبت به کاغذ های معمولی وزنی سبک تر اما جنسی ضخیم تر دارد. کاغذ بالکی در ایران به نامهای کاغذ سبک و کاغذ سبک بال معروف است و نسبت به کاغذ های سفید مزیت های بسیاری دارد و همچنین امروزه تعداد بسیاری از ناشرین به استفاده از کاغذ کتاب، گرایش پیدا کرده اند. معروفترین نوع کاغذ بالکی یا کاغذ کتاب، محصول کشور سوئد می باشد و به کاغذ سوئدی معروف است.

فروش ویژه کاغذ

ویژگی های کاغذ بالکی یا کاغذ کتاب

کاغذ بالکی در دو رنگ طبیعی کرم و طوسی تولید می شود و نیز برای سفید شدن آن از مواد شیمیایی استفاده نمی شود و رنگ این کاغذ برای مطالعه مناسب تر است و چشم خواننده را اذیت و خسته نمی کند، همچنین کاغذ بالکی دارای ماتی مناسبی است تا نوشته های یک صفحه در پشت صفحه بعد مشخص و اذیت کننده نباشد. به خاطر رنگ آن، برخی این کاغذ را با کاغذ کاهی اشتباه می گیرند اما در حقیقت کاغذ بالکی، کاغذ کاهی نیست.

کاغذ بالکی یا کاغذ کتاب از کاغذ های عادی ضخیم تر است، اما به دلیل متخلخل بودن، بسیار سبک می باشد به طوری که می توان به راحتی یک کتاب چند صد صفحه ای که با کاغذ بالکی تهیه شده است را در دست نگه داشت.

در تهیه کاغذ بالکی از مواد شیمیایی استفاده نمی شود، و نیز به صورت مکانیکال تولید می شود و در نتیجه به راحتی به چرخه طبیعت بر میگردد و نیز محیط زیست را آلوده نمی کند.

کاغذ های بالکی به کتاب سبز معروف هستند و نیز دارای نشان استاندارد محیط زیستی بین المللی FSC هستند.

نوشتن در حاشیه های کتابهایی که با کاغذ بالک چاپ شده است، آسان تر است.

امکان کپی کردن کتاب از روی کاغذ بالکی بسیار سخت است، به همین دلیل این کاغذ کمک حال صنعت چاپی است و از کپی کردن غیر قانونی کتاب ها جلوگیری می کند و نیز بازار کپی های غیرقانونی بی کیفیت جمع می شود.

کاربرد کاغذ بالکی یا کاغذ کتاب

کاغذ بالکی علاوه بر چاپ کتاب، در موارد دیگر مانند چاپ اوراق اداری، پاکت، سربرگ و تبلیغات نیز کاربرد دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت مقوا و کاغذ با کارشناسان ما در تماس باشید.

دوستان و مشتریان گرامی می توانند جهت اطلاع از قیمت روز کاغذ A4 برند SA ، قیمت مقوا پشت طوسی ، مقوا ایندربرد و مقوا فابریانو با کارشناسان گروه بازرگانی اس ای SA در ارتباط باشند. همچنین امکان خرید اینترنتی کاغذ A4 در سایت مهیا گردیده است. لطفاً قبل از ثبت سفارش و خرید عمده کاغذ A4 اطلاعات تکمیلی را از طریق لیست قیمت کاغذ A4 درون سایت و کارشناسان فروش کسب نمایید.

لیست قیمت کاغذ SA
لیست قیمت مقوا
منبع
مجله خبری و آموزشی بازرگانی اس ای SA

خانم ندا غلامزاده
32 نوشته
فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع چوب و فرآیندهای سلولزی و کارشناس فنی و مهندسی گروه بازرگانی اس ای SA. مسلط به پژوهش و تحقیق و توسعه پیرامون فرآیند های سلولزی (کاغذ و مقوا). مفتخریم که بیش از دو سال با ایشان همراه هستیم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند