چه عواملی سبب افزایش قیمت کاغذ و مقوا می شود ؟

چه عواملی سبب افزایش قیمت کاغذ و مقوا می شود ؟

10:006740

چه عواملی سبب افزایش قیمت کاغذ و مقوا می شود ؟

آیا تا به حال در مورد صنعت کاغذ فکر کرده اید ؟ کسب و کار و بیزینس کاغذ و مقوا در ده سال گذشته تغییرات بسیاری کرده است. در یک دهه ی اخیر تقاضا برای خرید کاغذ و مقوا افزایش یافته است و دولت ها به دنبال کاهش آن هستند و هم چنین بسیاری از کارخانه های کاغذ و مقوا نیز تعطیل شده اند.

پخش انواع مقوا

مطالعه بیشتر: سایز و اندازه کاغذ

همراه با بسته شدن و تعطیلی بسیاری از کارخانه های کاغذ و مقوا، انتشارات متعددی که کارخانه های کاغذ و مقوا برای بقا نیاز به تزریق پول و افزایش سرمایه می باشند. با وجود تعداد کم کارخانه های تولید کاغذ و مقوا مشکل دیگری نیز که با آن مواجه هستیم و تأثیر مستقیمی بر قیمت کاغذ و قیمت مقوا دارد، افزایش قیمت پالپ و مواد خام می باشد. افزایش قیمت خمیر کاغذ نیز سبب افزایش قیمت کاغذ در دنیا می گردد.

با توجه به گزارشات Strategic Sourceror پیش بینی می شود قیمت خمیر کاغذ در سال 2019 حدود 5/1 درصد افزایش یابد. قابل ذکر است، عرضه ی خمیر کاغذ و پالپ به صورت چشمگیری در دنیا در حال کاهش یافتن است و تقاضا برای آن به دلیل نیاز کشورها در حال افزایش است. دلایل متعددی برای کاهش خمیر کاغذ و پالپ وجود دارد.

پالپ کاغذ
  1. افزایش نیاز کشور امریکا به کاغذ و افزایش رقابت بر خرید خمیر کاغذ و در تقابل با کشور چین. در سالیان قبل چین بازیافت کاغذ امریکا را خریداری می کرد و از آن به عنوان خمیر کاغذ استفاده می نمود. در حال حاضر استفاده از کاغذ بازیافتی و تبدیل آن به خمیر کاغذ بهداشتی نیست و منجر به آلودگی کاغذ می گردد.
  2. بر اساس گزارش های به دست آمده طوفان های ایرما و هاروی منجر به تعطیلی 18 کارخانه کاغذ و مقوا سازی در امریکا گردیده است. بر همین اساس پیش بینی می شود قیمت پلپ و مواد خام کاغذ در سال های آینده 10 الی 15 درصد افزایش یابد.
چه عواملی سبب افزایش قیمت کاغذ و مقوا می شود ؟

در حال حاضر با افزایش قیمت کاغذ در سال جاری روبرو هستیم و پیش بینی می شود در سال آینده نیز این افزایش قیمت کاغذ و مقوا وجود داشته باشد. تحقیقات بازار گروه بازرگانی اس ای SA نشان می دهد بسیاری از برندهای کاغذ و مقوا در بازار دیگر قادر به رقابت و ادامه فعالیت در بازار نمی باشند و کم کم از چرخه رقابت باز می مانند.

بنابراین برای کاهش عوارض ناشی از افزایش قیمت کاغذ و مقوا بایستی چه کرد ؟ بیش از هر زمان دیگری ایجاد رابطه کاری بلند مدت با مشتریان یک مزیت محسوب می گردد. به کار گیری اصول مشتری مداری سبب ایجاد رابطه قوی بین فروشنده و خریدار می گردد. گروه بازرگانی اس ای با برخورداری از پرسنل آموزش دیده و سیستم مشتری مداری یکی از استراتژی های خود را فروش محصول بر اساس اصول مشتری مداری می داند. و هدف خود را ارائه محصول باکیفیت با کمترین و ارزان ترین قیمت می باشد.

بنابراین پیشنهاد می گردد برای اطلاع از کمترین قیمت کاغذ و مقوا و نحوه خرید اینترنتی کاغذ و مقوا با کارشناسان ما در تماس باشید.

خرید اینترنتی کاغذ سل پرینت
خرید اینترنتی کاغذ کپی مکس
خرید اینترنتی کاغذ دبل آ

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت کاغذ کرافت و قیمت کاغذ کاهی با کارشناسان ما در تماس باشید.

دوستان و مشتریان گرامی می توانند جهت اطلاع از قیمت روز کاغذ A4 برند SA ، قیمت مقوا پشت طوسی ، مقوا ایندربرد و مقوا فابریانو با کارشناسان گروه بازرگانی اس ای SA در ارتباط باشند. همچنین امکان خرید اینترنتی کاغذ A4 در سایت مهیا گردیده است. لطفاً قبل از ثبت سفارش و خرید عمده کاغذ A4 اطلاعات تکمیلی را از طریق لیست قیمت کاغذ A4 درون سایت و کارشناسان فروش کسب نمایید.

لیست قیمت کاغذ SA
لیست قیمت مقوا
منبع
مجله خبری و آموزشی بازرگانی اس ای SA

حسین عبدالهی
18 نوشته
دانشجوی رشته مدیریت و توانمند در زمینه تولید محتوای وبسایت و صفحات مجازی. تسلط به مفاهیم سئو و شناسایی نقاط قوت و ضعف سازمان از ویژگی های ایشان می باشد. مفتخریم که بیش از یک سال با ایشان همراه و همفکر هستیم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند