راهنمای سریع انتخاب کاغذ کپی و پرینت

راهنمای سریع انتخاب کاغذ کپی و پرینت

08:007020

راهنمای انتخاب و خرید کاغذ کپی و پرینت

اگر شما پروژه یا پایان نامه ای دارید، آخرین مرحله پرینت آن می باشد. برای این کار شما ممکن است به فروشگاه عمده کاغذ روید و کاغذ مورد نیاز خود را خریداری نمایید. اما نکته مهم اینجاست که شما چه نوع کاغذی مد نظرتان هست و دارای چه ویژگی هایی بایستی باشد. اگر شما در مورد نوع کاغذی که نیاز دارید مطمئن نباشید، ممکن است بسته کاغذهای مختلفی را امتحان نمایید که خود سبب افزایش هزینه های شما می شود.

در این مقاله به بررسی چهار اصل مهم جهت انتخاب و خرید کاغذ می پردازیم. امیدواریم که پس از مطالعه این مقاله توانسته باشیم کمک مهمی در نحوه انتخاب و خرید کاغذ A4 به شما مشتریان و همراهان گرانقدر کرده باشیم.

فروش ویژه کاغذ

4 اصل مهم هنگام انتخاب و خرید کاغذ

1. وزن کاغذ

GSM یا گرم بر متر مربع به ضخامت و استحکام کاغذ اشاره می کند. هر چه GSM یا وزن کاغذ بالاتر باشد کاغذ ضخیم تر و مستحکم تر می باشد.

در زیر به بررسی وزن کاغذ و کاربرد آن ها می پردازیم.

  • کاغذ کپی – 75 گرم بر متر مربع
  • نامه اداری – 90 گرم بر متر مربع
  • رزومه و آگهی و تراکت تبلیغاتی – 120 گرم بر متر مربع
  • عکس – 120 تا 300 گرم بر متر مربع
  • برچسب و لیبل – 150 گرم بر متر مربع (برای هر صفحه)
  • بروشور، کارت پوستال، منو و پوستر – 175 گرم بر متر مربع
  • کارت ویزیت – 215 گرم بر متر مربع

معمولاً وزن هر بسته کاغذ بر روی بسته بندی بر حسب GSM چاپ می شود، اما گاهی اوقات وزن را نیز بر حسب Lb چاپ می نمایند. لازم به ذکر است هر پوند برابر با 1.48 گرم بر متر مربع است.

2. روشنایی

روشنایی کاغذ اشاره به توانایی کاغذ جهت منعکس کردن نور دارد. چاپ تصویر بر روی کاغذ با روشنایی بالا به صورت پر طراوات و براق نشان داده می شود در صورتیکه چاپ عکس بر روی کاغذ با روشنایی پایین به صورت مات و مرده نمایش داده می شود.

وزن کاغذ
راهنمای سریع انتخاب کاغذ کپی و پرینت
3. بافت

بافت کاغذ اشاره به صاف بودن کاغذ دارد که به صورت چشمی و لمسی قابل درک است. سطح کاغذ می تواند بدون پوشش یا پوشش دار باشد، که پوشش ها می تواند براق یا مات باشد. کاغذ های صاف و پوشش داده شده برای چاپ تصاویر بسیار کیفیت مناسب می باشند، در حالیکه کاغذهای بدون پوشش و دارای بافت برای چاپ تصاویر با کیفیت پایین مناسب است.

4. شفافیت

شفافیت کاغذ بیانگر میزان نوری است که می تواند از آن عبور کند. کاغذ می تواند دارای شفافیت پایین، متوسط و زیاد باشد.

داشتن توانایی و اطلاعات کافی برای انتخاب و خرید کاغذ مناسب سبب کاهش هزینه های جاری هنگام خرید کاغذ A4 می گردد و کاغذ باکیفیت را برای شما تضمین می نماید. بنابراین ضروری است که بدانید کدام کاغذ برای مصرف شما مناسب است.

کاغذ کپی از نوع کاغذهای چند منظوره می باشد و یکی از مقرون به صرفه ترین کاغذهای موجود در بازار می باشد زیرا می توان از آن برای پرینتر لیزری و جوهر افشان استفاده نمود.

اغلب کاغذ کپی دارای وزنی برابر با 75 GSM یا گرم بر متر مربع دارند که نسبت به کاغذه A4 با وزن 80 گرم دارای شفافیت کمتری می باشد. علاوه بر این، کاغذ کپی تا حدودی شفاف و بدون پوشش می باشد. از این کاغذ می توان برای چاپ صفحات رنگی برای کودکان، تکالیف روزانه دانش آموزان و گزارش های روزانه در محیط کار استفاده نمود. بسته به نوع مصرف و استفاده شما می توانید از دو طرف کاغذ کپی برای پرینت و چاپ استفاده نمایید.

خرید اینترنتی کاغذ

مطالعه بیشتر: 5 نوع کاغذ چاپ و پرینت

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت مقوا و کاغذ با کارشناسان ما در تماس باشید.

دوستان و مشتریان گرامی می توانند جهت اطلاع از قیمت روز کاغذ A4 برند SA ، قیمت مقوا پشت طوسی ، مقوا ایندربرد و مقوا فابریانو با کارشناسان گروه بازرگانی اس ای SA در ارتباط باشند. همچنین امکان خرید اینترنتی کاغذ A4 در سایت مهیا گردیده است. لطفاً قبل از ثبت سفارش و خرید عمده کاغذ A4 اطلاعات تکمیلی را از طریق لیست قیمت کاغذ A4 درون سایت و کارشناسان فروش کسب نمایید.

لیست قیمت کاغذ SA
لیست قیمت مقوا
منبع
مجله خبری و آموزشی بازرگانی اس ای SA

خانم مژده امامی
42 نوشته
فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی و مدیر بازرگانی گروه بازرگانی اس ای SA. متخصص فروش و بازاریابی و علاقه مند به آموزش، تولید محتوا و سئو. مفتخریم که بیش از سه سال با ایشان همراه و همفکر هستیم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند