بررسی انواع کاغذ و کاغذ کپی

بررسی انواع کاغذ و کاغذ کپی

15:001.2K0
بررسی انواع کاغذ و کاغذ کپی

بررسی انواع کاغذ و کاغذ کپی

آیا شما بهترین کاغذ را برای پروژه های خود انتخاب می کنید ؟ آیا مطمئن نیستید که کدام کاغذ برای نیازهای شما مناسب است ؟ اگر قصد خرید بهترین کاغذ متناسب با پروژه ی خود هستید خواندن این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله به بررسی و بیان تفاوت های انواع کاغذ ها در برابر کاغذ کپی خواهیم پرداخت.

انواع کاغذ
فروش عمده و جزئی انواع مقوا

کاغذ جوهر افشان و کاغذ لیزری

هنگامی که کاغذ جوهر افشان در مقابل کاغذ لیزری قرار می گیرد، ویژگی های آن در قابلیت جذب و تکنولوژی پرینت خلاصه می شود. اگر از پرینتر جوهر افشان استفاده می کنید، لازم است کاغذ جوهر افشان داشته باشید. دلیل آن این است که کاغذ جوهر افشان دارای ویژگی جذب جوهر مایع مورد استفاده در فرآیند چاپ می باشد.

از طرف دیگر، کاغذ مناسب برای پرینترهای لیزری مقاوم در برابر گرما می باشند. پرینترهای لیزری از یک نوع پودر رنگی به نام تونر استفاده می کنند تا کلمات و تصاویر را روی صفحه نمایش دهند. غلتک های موجود در پرینتر سبب می شود تا پودر یا تونر موجود در دستگاه توسط گرما با هم ترکیب شوند و در نتیجه تصاویری زیبا و پر جنب و جوش تولید گردد.

برای تولید و پرینت متن و تصاویر تا حد امکان واضح از کاغذ یا کاغذهایی استفاده نمایید که با پرینتر یا چاپگرهای شما مطابقت داشته باشد. حال آنکه هرگز نباید از کاغذ پرینت لیزری در دستگاه های چاپگر جوهر افشان استفاده کرد و یا بالعکس. شما می توانید از کاغذ چند منظوره یا کاغذ کپی در هر یک از این پرینترها استفاده نمایید. کاغذ کپی ( کاغذ A4 ) را می توان جهت اهداف مختلف مورد استفاده قرار داد، زیرا این مدل کاغذها با سخت گیری بالایی برای پرنترهای مختلف ساخته شده اند.

کاغذ جوهر افشان و کاغذ لیزری

مطالعه بیشتر: کاغذ

مطالعه بیشتر: سایز و اندازه کاغذ

کاغذ کپی و کاغذ پرینت

کاغذ کپی کمی ارزان تر و نازک تر از کاغذ پرینتر و چاپگر است. هنگامی که اسناد متنی را پرینت می گیرید می توانید از هر دو کاغذ استفاده نمایید. کاغذ کپی و پرینت از لحاظ میزان شفافیت با یکدیگر تفاوت چندانی ندارند و تنها تفاوت آن ها در میزان گرماژ آن ها می باشد.

با این حال، هنگام چاپ صفحات با تعداد زیادی از تصاویر بهتر است کاغذ چاپگری را انتخاب نماییم که ضخیم تر باشد. پرینت بر روی کاغذ کپی و نامرتبط سبب اشباع زیاد رنگ و مرطوب شدن کاغذ می گردد و سطح تصاویر بر روی کاغذ به صورت موج دار نمایش داده می شود. همچنین از کاغذ پرینت جهت چاپ آیتم های با وزن پایین مانند کارت ویزیت استفاده نمی شود.

کاغذ کپی و کاغذ پرینت

مطالعه بیشتر: لیست قیمت کاغذ A4

مطالعه بیشتر: لیست قیمت کاغذ A5

کاغذ چند منظوره و کاغذ کپی

بین کاغذ چند منظوره و کاغذ کپی تفاوت چندانی وجود ندارد. استفاده از کاغذ چند منظوره راهکاری اقتصادی و مقرون به صرفه این است که برای پرینت اسناد متنی با سایزهای مختلف و استاندارد (A4 , A5) است. بدین منظور می توانید از کاغذ چند منظوره با کیفیت مانند کاغذ اس ای SA ، کاغذ پیپروان Paperone و کاغذ دابل آ Double A استفاده نمایید.

کاغذ بهراد

مطالعه بیشتر: کاغذ تحریر

مطالعه بیشتر: کاغذ تحریر

کاغذ بازیافتی و کاغذ غیر بازیافتی

کاغذ غیر بازیافتی، را معمولاً با نام کاغذ خام می شناسند. کاغذ غیر بازیافتی یا کاغذ خام از مواد اولیه جدید مانند خمیر کاغذ ، چوب و کتان ساخته شده است.

طبق استاندارد سازمان بین المللی (ISO) ، کاغذ بازیافتی را می توان از مواد اولیه پیش مصرفی و مواد مصرف شده تهیه نمود.

  • مواد اولیه قبل از مصرف، به مواد اولیه به جا مانده از فرآیند تولید اشاره دارد. تکه و مواد به جا مانده سپس در تهیه کاغذ بازیافتی مورد استفاده قرار می گیرند.
  • مواد مصرف شده شامل موادی می باشند که توسط مردم در خانه ، کارخانه ها و جاهای دیگر مصرف می گردند. این مواد قابل استفاده برای اهداف اولیه نمی باشند، بنابراین مجدداً بازیافت می شوند.

کاغد بازیافتی را می توان به عنوان کاغذ پس از مصرف نامید. کمیسیون تجارت فدرال دستورالعمل های دقیقی را برای آن چه به عنوان کاغذ بازیافتی می نامند در نظر گرفته است.

” کاغذ بازیافتی کاغذی است که فقط شامل 100 درصد فیبر بازیافتی پس از مصرف باشد.”

هیچ زمان صحیح و غلطی برای استفاده از کاغذ بازیافتی وجود ندارد. یکی از مواردی که کاغذ بازیافتی مصرف می شود تشویق سازمان ها و پیشنهادات آن ها مبنی بر مصرف کاغذ بازیافتی می باشد. کاغذهای بازیافتی دوستار محیط زیست می باشند پس پیشنهاد می شود پیمانی در خانه و شرکت شکل گیرد مبنی بر استفاده از کاغذ بازیافتی و جلوگیری از هدر رفتن سرمایه ملی.

زمانی که به بررسی هزینه کاغذ بازیافتی در مقابل کاغذ معمولی بپردازیم متوجه می شویم که قیمت کاغذ بازیافتی در مقابل کاغذ معمولی با توجه به تأمین و تقاضا بسیار زیاد است (معمولاً تقاضای بیشتری برای کاغذ جدید وجود دارد). افزون بر این هزینه بیشتری برای کاغذ بازیافت شده انجام می شود. زیرا بسیاری از کارخانه های کاغذ سازی جهت پردازش و تهیه کاغذ معمولی و خام ساخته شده اند و تغییر تکنولوژی آن ها فرآیند متفاوتی دارد و مشمول هزینه اضافی می گردد.

کاغذ بازیافتی و کاغذ غیر بازیافتی

مطالعه بیشتر: کاغذ A4

مطالعه بیشتر: کاغذ a5 و کاربردهای آن

کاغذ جوهر افشان و کاغذ ساده

کاغذ جوهر افشان دارای یک لایه بافت قوی تر است که مانع از پخش شدن جوهر مایع پرینتر هنگام پرینت تصویر و متن می شود. کاغذ ساده به دلیل بافت ساده ای که دارند مناسب برای استفاده در چاپگرهای جوهر افشان نمی باشند. اگر به صورت اشتباهی کاغذ ساده در یک چاپگر جوهر افشان مورد استفاده قرار بگیرد، ممکن است در کاغذ خروجی از پرینتر یک کاغذ خیس و مرطوب با جوهر پخش شده باشد.

کاغذ جوهر افشان و کاغذ ساده

کاغذ جوهر افشان و کاغذ کپی

کاغذ کپی شامل طیف گسترده ای از کاغذ چند منظوره است. کاغذ کپی را می توان در چاپگر لیزری یا جوهر افشان و همچنین دستگاه های کپی و فکس استفاده کرد. به طور معمول، کاغذ کپی با انواع مختلف تکنولوژی و ماشین های چندگانه ساخته شده است.

در مقابل کاغذ جوهر افشان یک نوع کاغذ کپی است که به صورت ویژه برای پرینتر جوهر افشان مورد استفاده قرار می گیرد. کاغذ جوهر افشان قابلیت مقابله در برابر اسپری جوهر را دارد، اما به هیچ وجه مناسب برای پرینتر لیزری که نیازمند کاغذ پوشش دار هستند؛ نمی باشند.

کاغذ اس ای SA

کاغذ کپی و کاغذ لیزری

کاغذ لیزری نوع دیگری از کاغذ کپی است. کاغذ لیزری در برابر گرما بسیار مقاوم هستند و در هنگام چاپ مشکلی ندارند. در مواقع ضروری از کاغذ کپی می توان به جای کاغذ لیزری استفاده کرد.

درباره ما

مطالعه بیشتر: فرآیند تولید کاغذ

مطالعه بیشتر: صنعت کاغذ سازی

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت مقوا و کاغذ با کارشناسان ما در تماس باشید.

دوستان و مشتریان گرامی می توانند جهت اطلاع از قیمت روز کاغذ A4 برند SA ، قیمت مقوا پشت طوسی ، مقوا ایندربرد و مقوا فابریانو با کارشناسان گروه بازرگانی اس ای SA در ارتباط باشند. همچنین امکان خرید اینترنتی کاغذ A4 در سایت مهیا گردیده است. لطفاً قبل از ثبت سفارش و خرید عمده کاغذ A4 اطلاعات تکمیلی را از طریق لیست قیمت کاغذ A4 درون سایت و کارشناسان فروش کسب نمایید.

لیست قیمت کاغذ SA
لیست قیمت مقوا
منبع
مجله خبری و آموزشی بازرگانی اس ای SA

خانم ندا غلامزاده
32 نوشته
فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع چوب و فرآیندهای سلولزی و کارشناس فنی و مهندسی گروه بازرگانی اس ای SA. مسلط به پژوهش و تحقیق و توسعه پیرامون فرآیند های سلولزی (کاغذ و مقوا). مفتخریم که بیش از دو سال با ایشان همراه هستیم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند