انواع گرماژ کاغذ

انواع گرماژ کاغذ

05:191.8K0

گرماژ کاغذ چیست؟

یکی از مهم ترین نکات درباره سفارش چاپ کاغذ، گرماژ یا وزن کاغذ می باشد؛ برای شناخت انواع کاغذ باید از ویژگی ها و مشخصه های آن اطلاعات کافی داشته باشیم، و یکی از مهم ترین آنها شناخت گرماژ کاغذ می باشد.

گرماژ کاغذ نشان دهنده وزن یک متر مربع از یک کاغذ می باشد، که بسته به نوع کاغذ و کاربردهای آن متفاوت است. عمدتا کاغذ ها در انواع گرماژ های مختلفی تولید می شوند که معمولا از 38 گرم به بالا، بسته به مصارف مختلف آن ها وزن کاغذ تغییر می کند. استاندارد وزن کاغذ جهت کارکرد صحیح در دستگاههای کپی و پرینتر ها، 80 گرم می باشد اما ذر صنعت چاپ معمولا از گرماژ 60 گرم استفاده می شود. هر چه مقدار گرماژ کاغذ بیشتر باشد به مراتب، کیفیت، استحکام و نیز قیمت کاغذ بیشتر خواهد بود؛ واحد گرماژ کاغذ g/m2 می باشد.

فروش ویژه کاغذ

گرماژ در کاغذ های چاپی

در هنگام چاپ کاغذ، وزن کاغذ مورد توجه بیشتری می باشد و مهمترین نکته در مورد چاپ گرماژ، وزن کاغذ است، وزن کاغذ به ضخامت کاغذ بستگی دارد، که هر چه ضخامت آن بالاتر باشد وزن کاغذ بیشتر می شود. اما در مورد وزن کاغذ نکته قابل توجه دیگری هست و آن نوع کاغذ چاپی می باشد.

گرماژ انواع کاغذ های چاپی

در اینجا به چند مورد از انواع گرماژ کاغذ های مختلف اشاره می کنیم:

کاغذ تحریر 70 گرمی : گرماژ این کاغذ از حدود 70 گرم می باشد و معمولا در پرینتر ها و دستگاههای کپی و نوشت افزار ها کاربرد دارد.
کاغذ تحریر 90 گرمی : این کاغذ جزو معمول ترین کاغذ های مصرفی در چاپگر ها با وزن حدود 90 گرم است و نیز مناسب ادارات و شرکت های با چاپ متریال ساده می باشد.
کاغذ تحریر 100 گرمی : کاغذ 100 گرمی به دلیل انعطاف پذیری بالا و نیز قابلیت تا زده شدن برای بروشور های معرفی محصولات و خدمات مناسب می باشد.
کاغذ تحریر 120 گرمی : این کاغذ به دلیل کمی سنگینی که دارد، جلوه ای حرفه ای تر داشته و مناسب برای بروشور ها می باشد.
کاغذ بریستول 145 گرمی : این نوع کاغذ به عنوان مقوای سبک وزن شناخته می شود و جهت پاکت های پستی گزینه مناسبی می باشد.
مقوای کارتی 180 گرمی : این کاغذ، مقوای مقاوم محسوب می شود و با گرماژ 180 گرم در چاپ محصولات بایگانی و پوشه ها، جلد جزوات و غیره کاربرد دارد.
مقوای کارتی 200 گرمی : این نوع از مقوا با گرماژ 200 گرم مناسب برای تولید جا کتابی و پاکت ها و نوشت افزار های اداری می باشد.
مقوای کارتی 300 گرمی : مقوای 300 گرمی ظاهری سنگین و حرفه ای دارد و در محصولاتی که گرماژ بالا نیاز است به کار می رود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت مقوا و کاغذ با کارشناسان ما در تماس باشید.

دوستان و مشتریان گرامی می توانند جهت اطلاع از قیمت روز کاغذ A4 برند SA ، قیمت مقوا پشت طوسی ، مقوا ایندربرد و مقوا فابریانو با کارشناسان گروه بازرگانی اس ای SA در ارتباط باشند. همچنین امکان خرید اینترنتی کاغذ A4 در سایت مهیا گردیده است. لطفاً قبل از ثبت سفارش و خرید عمده کاغذ A4 اطلاعات تکمیلی را از طریق لیست قیمت کاغذ A4 درون سایت و کارشناسان فروش کسب نمایید.

لیست قیمت کاغذ SA
لیست قیمت مقوا
منبع
مجله خبری و آموزشی بازرگانی اس ای SA

خانم ندا غلامزاده
32 نوشته
فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع چوب و فرآیندهای سلولزی و کارشناس فنی و مهندسی گروه بازرگانی اس ای SA. مسلط به پژوهش و تحقیق و توسعه پیرامون فرآیند های سلولزی (کاغذ و مقوا). مفتخریم که بیش از دو سال با ایشان همراه هستیم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند