آیا می دانید از هر درخت چند برگ کاغذ تولید می‌شود ؟

آیا می دانید از هر درخت چند برگ کاغذ تولید می‌شود ؟

04:16590

از هر درخت چند برگ کاغذ تولید می‌شود ؟

همانطور ماده اولیه تولید کاغذ چوب می باشد. طی سالیان گذشته به دلیل توجه و اهمیت نوشتن و نیاز انسان به کاغذ درختان بسیاری قطع شده اند. اما سوال این است که آیا می دانید از هر درخت چند برگه کاغذ تولید می‌شود ؟

بر اساس گزارش ها و مطالعات انجام شده می توان دریافت که از 6 درصد تنه یک درخت می توان یک بسته کاغذ حاوی 500 برگه کاغذ A4 را تولید نمود.

فروش ویژه کاغذ

مطالعه بیشتر: کاغذ

مرکز مطالعات Conserva Tree جهت مطلع نمودن مردم در مورد محیط زیست و آسیب های ناشی از قطع درختان به منظور تولید کاغذ، مطالعات و تحقیقات گسترده ای انجام داد. از آنجایی که بدنه همه درختان قطر یکسان و مشابهی ندارند، این مرکز با انتخاب گروه ها و دسته های هزارتایی درختان و انجام بررسی و مطالعات مختلف بر روی آن ها، توانست میانگین اندازه تنه یک درخت را به دست آورد.

نتایج به دست آمده از این مطالعه به این شکل بود که یک درخت با ارتفاع 12/20 متر و قطر بین 1/8 و 2/4 متر اندازه استاندارد برای درختان محسوب می شود. در نهایت هر 24 درخت متشکل از چوب های سخت و نرم با این ابعاد می تواند یک تن کاغذ مخصوص نوشتن را تولید نماید.

به صورت میانگین هر درخت می تواند 16/67 بند کاغذ A4 را تولید نماید که هر بند شال 15 برگه کاغذ می شود به عبارتی هر درخت 8333 کاغذ A4 تولید می کند.

مطالعه بیشتر: لیست قیمت کاغذ A4

مطالعه بیشتر: لیست قیمت کاغذ A5

مدیر مرکز Conserva Tree شرح داد که از هر چهار تن چوب می توان یک تن کاغذ تولید کرد و به این دلیل است که بخش زیادی از بدنه درخت را آب تشکیل می دهد. با توجه به استانداردهای ارائه شده توسط این مرکز می توان بیان کرد که از هر 24 درخت می توان 4 تن چوب به دست آورد.

در پاسخ به این سوال که از هر درخت چند برگ کاغذ تولید می شود می توان گفت که از هر درخت به طور میانگین 16/67 بند کاغذ و تعداد 8333 برگ کاغذ تولید می شود. جهت اطلاعات بیشتر می توان گفت که چاپ هر مجله با تیراژ بالا مستلزم قطع 15 درخت می باشد.

برای تولید هر تن کاغذ نیاز به 24 درخت و حدود 60 متر مکعب آب می باشد، اگر این کاغذ بازیافتی باشد برای تولید هر تن کاغذ به 4 درخت و 34 متر مکعب آب نیاز است.

لیست قیمت کاغذ SA
لیست قیمت مقوا
منبع
مجله خبری و آموزشی بازرگانی اس ای SA

خانم ندا غلامزاده
30 نوشته
فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع چوب و فرآیندهای سلولزی و کارشناس فنی و مهندسی گروه بازرگانی اس ای SA. مسلط به پژوهش و تحقیق و توسعه پیرامون فرآیند های سلولزی (کاغذ و مقوا). مفتخریم که بیش از دو سال با ایشان همراه هستیم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند