فرق بین مقوا و کارتن

فرق بین مقوا و کارتن

08:002.4K0

تفاوت های بین مقوا و کارتن

زمانی که ما در مورد بسته بندی فکر می کنیم، معمولاً ذهنمان به سمت مقوا و کارتن می رود. بعضی اوقات فکر می کنیم که مقوا و کارتن مشابه یکدیگر هستند، به طوری که هر دو از محصولات کاغذی هستند اما در خیلی جهات با یکدیگر فرق دارند. مطمئناً کاغذ و مقوا شباهت هایی را به کاغذ دارند اما از نظر کیفیت، مواد اولیه و نحوه تولید با یکدیگر فرق دارند.

بررسی تولید و ساخت مقوا و کارتن

از نظر کیفی، مقوا دارای فرآیند پیچیده تری نسبت به کاغذ می باشد به طوری که از طریق یک سری مراحل ظاهر و کیفیت آن افزایش می یابد. مقوا از نظر کاربرد دارای درجه بندی های متنوعی می باشد. در برخی از مقواها از رزین پلی اتیلن برای بسته بندی مواد غذایی و محصولات مایع نظیر شیر و آب میوه استفاده می کنند. یکی از تفاوت های میان مقوا و کارتن فرآیند ساده تولید مقوا می باشد. کارتن ها معمولاً به صورت 100 درصدی از مقواهای بازیافتی بدون نیاز به رنگ و پوشش دهی پیچیده تولید می گردند.

فروش عمده و جزئی انواع مقوا

وزن مقوا و کارتن

معمولاً مقوا از کارتن سبک تر است زیرا تنها از یک لایه مقوا فشرده استفاده می کند. از مقوا برای بسته بندی های کوچک، محصولات غذایی و روزانه مانند جعبه دستمال کاغذی استفاده می شود. کارتن به واسطه به کارگیری آن با قطعات و محصولات سنگین از چند لایه کاغذ در یک طرف و پس از آن بافت ساندویچی موج دار و وافل و مجدد در طرف دیگر از چندین لایه کاغذ استفاده شده است.

از آنجایی که کارتن ضخیم تر از مقوا است و احتمال پاره شدن یا تا خوردن آن کمتر است، از کارتن برای بسته بندی های بزرگتر نظیر مبلمان و لوازم استفاده می شود، و به واسطه کیفیت و مقاومت شان هنگام حمل کالا بسیار مورد اعتماد هستند. مقاومت کارتن در برابر رطوبت و خیس شدگی از مقوا بیشتر است و همچنین کارتن نسبت به مقوا آسیب کمتری می بیند و دیرتر خراب می شود.

فرق بین مقوا و کارتن
فرق بین مقوا و کارتن

بازیافت مقوا و کارتن

از آنجا که مقوا و کارتن هر دو مواد کاغذی هستند، آنها را می توان بازیافت نمود، اما کارتن نسبت به مقوا فرآیند بازیافت ساده تری دارد. از آنجا که کارتن ها عاری از روغن و واکس های افزودنی هستند توسط دستگاه پرس شده و مستقیم به کارخانه می روند، بنابراین کارتن ها تکه تکه شده و با آب جهت تولید الیاف جدید برای ساخت مقوا بازیافتی مخلوط می گردند. در این فرآیند نیاز به جداسازی کارتن نیست مگر اینکه کارتن ها شامل بقایای مواد خوراکی نظیر گریس و روغن باشد. از طرفی دیگر مقوا دارای فرآیند بازیافت پیچیده تری می باشد.

خرید اینترنتی کاغذ

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت مقوا و کاغذ با کارشناسان ما در تماس باشید.

دوستان و مشتریان گرامی می توانند جهت اطلاع از قیمت روز کاغذ A4 برند SA ، قیمت مقوا پشت طوسی ، مقوا ایندربرد و مقوا فابریانو با کارشناسان گروه بازرگانی اس ای SA در ارتباط باشند. همچنین امکان خرید اینترنتی کاغذ A4 در سایت مهیا گردیده است. لطفاً قبل از ثبت سفارش و خرید عمده کاغذ A4 اطلاعات تکمیلی را از طریق لیست قیمت کاغذ A4 درون سایت و کارشناسان فروش کسب نمایید.

لیست قیمت کاغذ SA
لیست قیمت مقوا
منبع
مجله خبری و آموزشی بازرگانی اس ای SA

خانم ندا غلامزاده
32 نوشته
فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع چوب و فرآیندهای سلولزی و کارشناس فنی و مهندسی گروه بازرگانی اس ای SA. مسلط به پژوهش و تحقیق و توسعه پیرامون فرآیند های سلولزی (کاغذ و مقوا). مفتخریم که بیش از دو سال با ایشان همراه هستیم.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند