ژانویه, 2019 بدون نظر اخبار

قیمت کاغذ در بازار آزاد از ۳۰۰ هزار تومان گذشت

کاغذ بهراد

کاغذ در هفته گذشته باز هم شاهد افزایش قیمت شد و از مرز 300 هزار تومان گذشت، بر این اساس هر بند کاغذ تحریر 70 گرمی اندونزی به قیمت 306 هزار تومان بفروش می رود؛ این در حالی است که کارشناسان پیش بینی می کنند ، روند افزایش قیمت کاغذ تا پایان سال به همین منوال ادامه پیدا کند.

به باور بسیاری از کارشناسان کمبود عرضه کاغذ در بازار و متمایل شدن مصرف کنندگان به خرید کاغذ از سامانه توزیع وزارت ارشاد موجب گران شدن بی سابقه کاغذ در بازار آزاد شده است.

افزایش قیمت کاغذ در سایه کُندی توزیع کاغذ یارانه ای

سامانه توزیع کاغذ نیز که از چند ماه پیش فعال شده است، هدایت توزیع کاغذ در میان ناشران را با قیمتی حدود یک سوم قیمت بازار را بر عهده گرفته است، اگرچه حجم توزیع کاغذ از این سامانه قطره چکانی است، اما توانسته تا اندازه ای پاسخگوی نیاز ناشران باشد. سامانه توزیع کاغذ در هفته جاری توزیع 200 تن کاغذ جدید بین ناشران را آغاز کرده است.

کُند بودن توزیع کاغذ در بین ناشران به دلیل کمبود واردات کاغذ به کشور است، کاغذی که با روال اداری پیچیده ای بین وزارت ارشاد و وزارت صنعت ، معدن و تجارت تازه به سد بانک مرکزی برای دریافت ارز می رسد، ارزی که در چند ماه گذشته چندان هم به کار واردکنندگان نیامده است ، زیرا به جای پرداخت یورو با واحدهای دیگر پرداخت می شود.

فروش ویژه کاغذ

دوستان و مشتریان گرامی می توانند جهت اطلاع از قیمت روز کاغذ A4 برند SA ، قیمت مقوا پشت طوسی ، مقوا ایندربرد و مقوا فابریانو با کارشناسان گروه بازرگانی اس ای SA در ارتباط باشند. همچنین امکان خرید اینترنتی کاغذ A4 در سایت مهیا گردیده است. لطفاً قبل از ثبت سفارش و خرید عمده کاغذ A4 اطلاعات تکمیلی را از طریق لیست قیمت کاغذ A4 درون سایت و کارشناسان فروش کسب نمایید.

Tags

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *