اکتبر, 2018 بدون نظر اخبار

راه‌اندازی شبکه تأمین و توزیع کاغذ روزنامه / آیا مشکل قیمت کاغذ حل می شود ؟

کاغذ روزنامه

به گزارش از وبسایت بازرگانی کاغذ اس ای SA مقرر گردید شبکه تأمین و توزیع کاغذ روزنامه طی ۲۰ روز آینده راه‌اندازی گردد.

به گزارش بازرگانی اس ای SA، سید عباس صالحی ـ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ در جمع اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه استان گلستان اعلام نمود تا 20 روز آینده شبکه تأمین و توزیع کاغذ روزنامه راه اندازی خواهد شد.

اوایل مهر ماه امسال بود که محمد سلطانی‌فر، معاون مطبوعاتی هم با اظهار نظری درباره وضعیت کاغذ مطبوعات چنین گفته بود، «با ابتکار تشکیل کمیته کاغذ مطبوعات، علیرغم نوسانات شدید ارزی، قیمت کاغذ در شرایط قابل قبولی قرار گرفته و رسانه‌ها نیز درخصوص تامین کاغذ با مشکل مواجه نیستند.»

عباس صالحی گفت با تمهیداتی که از طرف وزارت صنایع و معادن در نظر گرفته شده است، مشکلی از نظر تأمین کاغذ (کاغذ روزنامه، کرافت، کاغذ A4 و …) وجود نخواهد داشت.

حال باید دید با تمهیدات جدید وزارت ارشاد، آیا می توان مشکل کمبود کاغذ روزنامه که بعضاً منجر به تعطیلی و یا کاهش تعداد صفحات بسیاری از مطبوعات کشور در ماه‌های اخیر شده است، را رفع کرد.

همچنین بسیاری از فعالان در زمینه واردات کاغذ و مقوا این نگرانی را در مورد قیمت کاغذ نیز دارند که کاغذ را با قیمتی کمتر و ارزان تر به مشتریان خود برسانند.

فروش ویژه کاغذ

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش تر در تاریخ 1 مرداد 1397 قیمت کاغذ را اعلام نموده بود؛ بر این اساس، هر بند کاغذ برای حوزه نشر بندی ۱۲۵ هزار تومان و در مطبوعات چهار هزار و ۱۰ تومان است.

Tags

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *