ژانویه, 2019 بدون نظر اخبار

حتی یک کتاب هم از ۶۰۰۰هزار تن کاغذ وارداتی چاپ نشده است/تمام حواله های کاغذ در بازار آزاد فروخته می شود/چرا نام سلطان کاغذ را نمی گویند

کاغذ بهراد

رئیس اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی با اشاره به اینکه در ماجرای کاغذ از همان ابتدا قیمت ارز مشخص بود؛ تصریح کرد: چرا سازمان تعزیرات از گمرکات نمی‌خواهد که لیست افرادی که وارداتی در این زمینه داشته‌اند را مشخص کنند؟

علی مغانی با اشاره به اینکه در بحث مواد اولیه صنعت چاپ بحث واگذاری کاغذ را به وزارت ارشاد محول شده و وزارت ارشاد هم کاغذ را با ارز دولتی در اختیار ناشرین قرار می دهد،اظهار داشت: حال سؤال اینجاست در شرایطی کنونی آیا نشر کتاب مانند گذشته ۱۰۰هزار تایی چاپ می شود یا ۱۰تا ۱۵ دانه ای چاپ می شود.

حواله ها در بازار فروخته شده است

وی با بیان اینکه به گفته مسئولان تا الان بیش از ۶۰۰۰هزار تن کاغذ با ارز دولتی وارد شده و در اختیار ناشران قرار گرفته است،تصریح کرد: من به جرئت می توانم بگویم که حتی یک کتاب هم از این محل چاپ نشده است وتمام حواله های این کاغذ ها در بازار آزاد فروخته شده است.

وی افزود: بحث ما دربخش مواد اولیه صنعت چاپ تنها بحث کاغذ نیست ؛چراکه تنها ۱۲درصد در سبد کالای صنعت چاپ کاغذ جای دارد و ۸۸درصد دیگر مقواست ،کاغذ گلاسه و… هست که برای انواع بسته بندی ها استفاده میشود،اصلاً دولت اینها را ندیده، حتی با ارز نیمایی.

وی با بیان اینکه اخیراً هم دستور وزیر صنایع این بوده که چون مواد اولیه صنعت چاپ گران شده از صادرات همه محصولات مثل کاغذ ،کارتن و… باید جلوگیری شود،افزود: از طرفی بخشنامه دیگری آمده که کاغذ کیلویی ۵۱۰۰تومان؛ این را از کجا باید بخریم؛ ما برای صادرات غیر نفتی از جمله داروهای تولیدی نیاز به بسته بندی و بسته بندی هم نیاز به مقوا دارد.

بخشنامه غیرکارشناسی

وی با تأکید بر اینکه ۸۰ تا ۱۰۰قلم کالا در صنعت چاپ داریم مثل جوهر ، زینگ ، کاغذ گلاسه ، مقوا و…که همه اینها مواد ضروری صنعت چاپ هستند،ادامه داد: ما هیچ کالایی ندارم که تولید بشود و بسته بندی نیاز نداشته باشد؛ اماوزارت ارشاد و وزارت صنعت و معدن در این زمینه توجه ندارد واین در حالی است که در حال حاضر معضلی به وجود آمده و اخیراً هم وزیر صنایع بخشنامه ای غیر کارشناسی داده که صادرات تمامی اقلام چاپی از جمله کارتن ممنوع است.

وی در خصوص دستگیری سلطان کاغذ با اشاره به اینکه ازاین بابت از دستگاه قضایی تشکر می کنیم، اظهار داشت:میلیارد ها تومان به فعالان این عرصه ضرر وزیان وارد شده چرا حداقل نامی از این فرد برده نشده است،چرا مسببین این امر وکسانی که ارز را به این فرد داده اند دستگیر نمی شوند.

فروش ویژه کاغذ

دوستان و مشتریان گرامی می توانند جهت اطلاع از قیمت روز کاغذ A4 برند SA ، قیمت مقوا پشت طوسی ، مقوا ایندربرد و مقوا فابریانو با کارشناسان گروه بازرگانی اس ای SA در ارتباط باشند. همچنین امکان خرید اینترنتی کاغذ A4 در سایت مهیا گردیده است. لطفاً قبل از ثبت سفارش و خرید عمده کاغذ A4 اطلاعات تکمیلی را از طریق لیست قیمت کاغذ A4 درون سایت و کارشناسان فروش کسب نمایید.

Tags

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *